Baňkování

Použití baňek je známé už od starověku. Původ baňkování není zcela jistý, je však s největšípravděpodobností připisován Číně.

Jde o velmi jednoduchou metodu, která především ulevuje od bolesti a pomáhá léčit celou řadu onemocnění, především pohybového aparátu. Skleněná baňka se nahřeje nad plamenem a principem podtlaku se přisaje na aplikované místo, kde dochází k maximálnímu prokrvení a vzniku mírných hematomů, které jsou v tomto případě žádoucí.

  • uvolňuje svalové spasmy
  • působí léčebně u celé řady systémů – lymfatický, hormonální, pohybový
  • řeší problémy se zažívacími orgány, močovými a dýchacími cestami
  • odstraňuje některé druhy migrenózních stavů
  • pomáhá řešit chronickou zácpu, psychické potíže
  • má obrovský význam na detoxikaci organismu
  • odstraňuje blokády

Hlavní je podtlak!
Toho se v baňce (kouli ze skla) dosáhne přiložením hořící, alkoholem nasáklé bavlněné látky k hrdlu koule, která se drží dnem vzhůru. Teplý vzduch uvnitř se rozpíná a trocha ho unikne ven. Baňka se rychle přiloží na kůži, kterou podtlak vtáhne dovnitř. Pokožka se prudce prokrví a zčervená. Doba působení je individuální, ale jedná se zhruba o 5 – 20 minut. Možná tomu  nebudete věřit, ale budete se potom cítit jako znovu zrození.

Co všechno lze baňkovat?
Vyvarovat této procedury by se měli hlavně lidé trpící trombózami, křečovými žilami, gangrénami a aneurysmy (vždy v místě výskytu těchto nemocí) a samozřejmě osoby léčící si otevřené rány či hnisavé infekce.

Pohyblivé baňkování – masáž baňkou

Na rozdíl od klasického baňkování při masáži se pracuje pouze s jednou baňkou, která je přisátá pouze mírně a pohybuje se ve směru toku lymfy.
Dochází k prokrvení celé tkáně, detoxikaci a maximální relaxaci.

Celková doba terapie 60 min………….350kč
Permanentka………………………………..330kč

Děláme i masáže a regeneraci pro veřejnost. Více informací na www.regenia.cz »